2008. május 22., csütörtök

Kiságy, fatipli

A pályázati úton sikerrel elnyert gyerekvárás-projekt keretében most épp a kiságyfejlesztés szakaszhoz érkeztünk, azaz emberi nyelven szólva beszereztünk használtan egy régi, de jó állapotban lévő kiságyat pelenkázórésszel egybeépítve, ezzel mintegy 30-40 ezer forintot megspórolva. A tranzakció szépséghibája csak az volt, hogy az ágy lapra szerelve érkezett, mindenféle leírás, és ami valamivel rosszabb, összetartó elemek, értsd csavarok nélkül. Ráadásul, mint utólag kiderült, egy plusz lap is érkezett, a kóbor apácák, valamint a kezdő apukák megtévesztésére.

Az ágy szerencsére abból a korból származik, amikor még nem volt nagy variancia a termékpalettán, és mindenkinek mindenből ugyanaz a fajta volt (jól ismerjük az ilyen "egyen" fürdőszoba-szanitereket, szódás- és habszifonokat, stb.), így aztán az ágy szerkezetét is sikerült viszonylagos könnyedséggel a közös tudatalattiból elővarázsolni. És ha már az ember tudja, hogy melyik K elemet kell a G ponthoz illeszteni (elnézést), akkor már azt is ki lehet találni, hogy pontosan hány csavar és hány tipli kell az összeerősítéshez. A csavarok fajtáját illetően apámmal is konzultáltam, aki kijelentette, hogy az nem tipli, hanem facsap, mert ugye a tipli az az a műanyagdarab, amit az ember a falba tol csavarozás előtt. Szemlesütve korrigáltam: legyen facsap. Irány a Praktiker! Találtam is megfelelő facsapot, 40-es kiszerelésben, a következő felirattal:
Megnevezés: bútortartozék
Származási hely: Fatipli (CZ)

Nem tudom, olvasóim közül ki járt Fatipli híres városában Dél-Morvaországban, de aki még nem, következő látogatásakor ne felejtse el megcsodálni a település nevezetességét, a híres bútortartozék-gyárat.

2008. május 13., kedd

Revans

A Fidesz kormány idején nagy port vert fel a csonka kuratóriumok ügye. Azok kedvéért, akiknek nem rémlik, röviden felidézném a történteket: a médiatörvény előírja, hogy a kormány és az ellenzéki pártok a közmédiumokat felügyelő kuratóriumokba fele-fele arányban delegáljanak kurátorokat, és azt is, hogy az ellenzék egymás között kell, hogy megegyezzen az ellenzéki helyek elosztásáról. Igenám, csakhogy mikor ezt a törvényt hozták, nem számítottak arra, hogy előáll az a helyzet, ahol a MIÉP ellenzéki pártként kívülről támogatja a Fidesz kormányt, és a parlamenti létszámával tökéletes aránytalanságban két kuratóriumi helyet követel magának. Az MSZP és az SZDSZ tiltakozott, a Fidesz meg a vállát vonogatta, mondván, egyezetek meg egymás közt, ezt mondja a törvény. A megegyezés persze nem sikerült, így létrejöttek az ún "csonka", azaz csak kormánypárti delegáltakból álló kuratóriumok.

Most, úgy tűnik, az MSZP revansot szeretne venni a történtekért: bejelentették, hogy a kuratóriumokat az SZDSZ ellenzékbe vonulása miatt előállt helyzetben fel kellene tölteni kormánypárti, azaz MSZP-s képviselőkkel, hogy az ellenzéki és a kormánypárti delegáltak számaránya ismét megfeleljen a törvényben előírtnak. Indoklásként hozzátették, hogy természetesen nem várják el az ellenzéktől, hogy ezen cél eléréséhez lemondjanak bizonyos számú mandátumról, ennek megkerülésére javasolják a bizottságok felduzzasztását. A Fidesz persze kézzel-lábbal tiltakozik, érvelése kísértetiesen hasonlít arra, amivel az MSZP-SZDSZ érvelt annak idején: elfogadhatatlan, hogy a Fidesz ennyivel a parlamenti aránya alatt legyen képviseltetve a kuratóriumokban.

2008. május 9., péntek

Konzerváló Klinika

Fogászati ellenőrzésen voltam. Legutóbb Gödön mentem fogorvoshoz, de most egy kicsit körülményes lett volna csak ezért kimenni munkaidőben Gödre, ezért aztán némi keresgélés után a 10 percre lévő, Szentkirályi utcai fogászati központ mellett döntöttem, amely valamilyen rejtélyes okból a fenti névre hallgat. A létesítmény a SOTE oktató- és gyakorlóklinikája, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az épületben nyüzsögnek a csinos, fehérköpenyes, fiatal lányok, akik szemlesütve és nagy odafigyeléssel végzik munkájukat, amiért még pénzt sem kérnek. ("Rossz, csúnya Essneki!") Az épület és a berendezés vadonatúj, minden tiszta és rendes, várakozás gyakorlatilag nincs, szóval ha nem az ember fogai képeznék a beavatkozások tárgyát, maga lenne a mennyország. Bár én nős vagyok, úgyhogy nem is tudom, miről beszélek...

2008. május 6., kedd

Mandula

A fül-orr-gégészeti vizsgálat alapján úgy tűnik, hogy mandulagyulladásom van, ráadásul gennyes. Még az is lehet, hogy nem most kezdődött, és hogy ez volt az oka a sorozatos megbetegedéseimnek. Hát, rosszabb is lehetne, az biztos. A fül-orr-gégész azt javasolta, hogy írassak fel a háziorvosommal egy antibiotikum-kúrát, szedjem be, és utána menjek vissza kontrollra. És ha még mindig gennyes, akkor el lehet gondolkodni a kivételén. Ami persze felnőttkorban már nem olyan vidám dolog.

Ja, tegnap összesen négy órát ültem két, egyenként kb. 10 perces szakrendelésre várva. Közben kiolvastam két könyvet, majd azon kezdtem törni a fejem, hogy mekkora kiesést okoz a gazdaságnak az, hogy ilyen rosszul szervezik meg a rendeléseket. Jó, a várakozók nagyobbik része betegszabadságon van, vagy nyugdíjas, tehát egyébként sem dolgozna, de azért nem mindenki. Meg ha tudtam volna, hogy ilyen sokat kell várni, közben elintéztem volna a tüdőröntgent is, amire így ma délelőtt kellett külön időt fordítanom, szerencsére nem túl sokat.

2008. május 5., hétfő

Három nap

Miután az állapotom három nap elteltével sem nagyon akar javulni, elmentem a körzeti orvoshoz, aki egyből négy beutalót is adott, hogy akkor már derítsük ki, mi okozhatja, hogy állandóan visszaesek. Azt is hozzátette, hogy a jövő hét elején két hét szabadságra megy, ezért jó lenne még a héten elintézni. Úgyhogy a délutánt szakredelésre szaladgálással fogom tölteni. Már előre élvezem.

2008. május 3., szombat

Láz IV.

Már megint lázas vagyok. Nem nagyon, "csak" olyan 37.5 körül, de ez bőven elég ahhoz, hogy tönkretegye a közérzetemet és a négynapos hétvégét, amit jobb híján itthon gubbasztva kell töltenem, ráadásul Gabit is megfosztva a jó levegőtől, a Balatontól, stb. Pedig úgy volt, hogy két napot lent töltünk, egyet vitorlázással, amit már nagyon vártam. Az egész már csak azért is nagyon bosszant, mert mint a címben is jeleztem, ebben a "tanévben" ez már a negyedik alkalom, hogy beteg vagyok, kezd baromira elegem lenni belőle, és fogalmam sincs, hogy mi okozza. A legutóbbi bő két hónapja volt, utána elmentem egy laborkivizsgálásra, aminek az eredményét azóta sem láttam, mert sehogy nem jutottam el a körzeti orvoshoz, de abban bízom, hogy ha valami nagyon kiugró lett volna rajta, csak felhívott volna. Persze az is lehet, hogy meg sem nézte. Hát most lesz okom elmenni a leletért.